יהודית גלעדי-ברגר, M.A

סקסולוגית, מטפלת מינית מוסמכת

 

טיפול מיני זוגי ופרטני,  פסיכותרפיה, טיפול CBT

   

אין אונות


 


עניתי : "אולי אחר כך". התיישבנו על הספה, התנשקנו, הרגשתי אותו מתקשה, קיוויתי שזה יפעל הפעם... לקחה את ידי והובילה אותי אל מיטתה. בדרך למיטה הוא נפל !
אמרתי לה שאני לא מסתדר עם קונדום, התירוץ הרגיל...זה קורה לי שוב ושוב, אני מרגיש אבוד".
 
כשפגשתי אותו לראשונה, בקליניקה, הייתי המומה מיופיו, נזכרתי באלן דלון, (שחקן צרפתי שהיה מותג של גבריות, סמל מיניות). בחור יפה כזה, "הייטקיסט", עצמאי, מקסים באישיותו, כל אחת רוצה אחד כמוהו. מה קורה לו?
 
חרדת ביצוע...
"כשאני רוצה לקיים יחסי מין, כל פעם מחדש אני מאבד את הזקפה... " -
"מה אם היא לא תהנה? מה אם לא אצליח לחדור. היא תתאכזב, היא תצחק עלי, היא תספר לכולם... זה קרה כל כך הרבה פעמים שאני כבר מיואש. זה דופק לי את החיים". 

החרדות מתרחשות בראש, אין זה פחד מדבר מסוכן אלא מחשבות שמתחילות בדרך כלל בשאלה: מה אם... ואז הפרט חש איום כלשהו. כאשר יש תחושת איום, הגוף מכין עצמו לפעילות של הגנה שמתבטאת בשלושת ה " F" :  באנגלית: freeze, fight , flight : בעברית: לקפוא, להלחם או לברוח.  התגובות הגופניות האוטומתיות במצבי חרדה אוגרות אנרגיה לפעילות מאומצת של התגוננות, ומפסיקות כל פעילות אחרת. התגובות במצבי חרדה מתבטאות בגוף: בסחרחורות, בכאבי בטן ובחילות, ביובש בפה, לעיתים ברעידות ובהזעה. מבחינה קוגנטיבית בחוסר ריכוז והתמקדות , מבחינה התנהגותית: בהמנעות. כאשר החרדה מתרכזת בתפקוד מיני, אין פלא שהתפקוד הרצוי נמנע. אין ריכוז בפעילות מינית  והגוף מתמקד בהתמודדות מפני האיום, ומופיעות התופעות שהוזכרו לעיל.
 
אלון (שם בדוי) היה בהרבה טיפולים. כלום לא עזר. החלטנו יחד שהפעם לא מפסיקים את הטיפול עד שיצליח, לא מתייאשים !

מידי שבוע עבדנו על הפחתת החרדות בשיטת CBT, טיפול קוגנטיבי התנהגותי...דמיון מודרך... כל מפגש שהיה עם אישה, בדקנו, נתחנו, חדרנו לעומק החרדה והבנו שהוא שם על הפין שלו, משקל כבד מידי, תרתי משמע, ואז הוא נופל.

לפני שבוע נפרדנו. אמר לי: "אני יודע שאין לי בעיה יותר. לפני הטיפול חשבתי שלעולם לא אתחתן, כי יש לי בעיה שלא תאפשר לי ליצור זוגיות..."
 
"אלן דלון", הצלחנו !!!
 
יהודית גלעדי, מטפלת מינית מוסמכת,   טלפון:  054-4245787                צור קשר
כל הזכויות שמורות © 2011        עיצוב גרפי MetaMorphosis
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus